היקף האנשים העוסקים בספורט באופן מקצועי או כתחביב גדל. במקביל הטכנולוגיה מתפתחת ומביאה חידושים רבים בתחום האופטיקה של הספורט וביניהם משקפיים המותאמים לספורטאים בענפים השונים.

חוש הראייה משפיע בצורה ניכרת על יכולתנו לבצע פעולות גופניות ולכן כל אדם צריך למצוא פתרונות אופטיים מותאמים לענף הספורט בו הוא עוסק.

כך לדוגמה, רוכב אופניים זקוק להגנה על העיניים מפני השמש ומאבק; שחיין או גולש בעל לקות ראייה צריך תיקון לראייה במים והגנה מהשמש; בנוסף בפעולות ספורט רבות יש צורך בראייה חדה לטווחים משתנים (קריאת שעון דופק, מבט למרחבים, קריאת GPS).

להלן הפרמטרים החשובים בבחירת משקפיים אשר ייצרו תנאים נוחים בביצוע הפעילות הגופנית ואף ישפרו את הביצועים:

  1. חומר גלם – בעיסוק בספורט חשוב לבחור משקפיים מחומר גמיש, כך שגם במקרה של פגיעה באזור הפנים המשקפיים לא יישברו ויגנו על העיניים.
  2. הגנה על העיניים – בחרו משקפיים עם עדשה רחבה להגנה מפני אבק, חרקים, רוח.
  3. אחיזה – לאחיזת המשקפיים בפנים חשיבות רבה במניעת החלקתם בעת הזעה.
  4. אוורור – כדי למנוע מצב בו באמצע הפעילות המשקפיים מתמלאים אדים עקב החום הנפלט מהגוף, חשוב לבחור עדשות משקפיים בעלות ציפוי המונע ככל האפשר לכלוך ואדים.
  5. עדשות מקטבות (פולורויד) – עדשות המעניקות 100% סינון מקרני UV מזיקות, מפחיתות את האור הנכנס לעין ויעילות במיוחד במניעת סנוור.
  6. עדשה מחליפה צבע – לאנשים המבצעים פעילות גופנית בשעות שונות של היום ומבקשים פתרון היקפי יש את העדשות הפוטוכרומטיות המסתגלות לתנאי האור המשתנים.

 

לנו באופטיקה שמשון קיים מגוון רחב של פתרונות אופטיים בהתאמת משקפי ספורטאים ועדשות לפי צרכי הלקוח וסוג הפעילות הגופנית בה הוא עוסק.